زبان اگزم: مرجع نمونه تست های بین المللی زبان انگلیسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۶

وبسایت زبان اگزم (zabanexam.com) با هدف ارائه مرجعی برای نمونه آزمون های بین المللی زبان انگلیسی در  بهمن 1397 شروع به کار کرد. دلایل مختلفی وجود دارد که متقاضیان این آزمون ها، زبان اگزم را به سایر نرم افزار های شبیه ساز آزمون های زبان انگلیسی (مانند نرم افزار های TPO آزمون تافل) تر جیح می دهند. در ادامه برخی از مهمترین ویژگی های زبان اگزم را با هم بررسی می کنیم.

 

زبان اگزم نیاز به نصب نرم افزار ندارد

در زبان اگزم، برای اینکه از تست های شبیه سازی شده استفاده کنید مجبور نیستید چند گیگا بایت نرم افزار دانلود کنید و روی کامپیوتر خودتون نصب کنید. شما کافی است وارد حساب کاربری خودتان در سایت شده و به همه تست ها دسترسی پیدا کنید. با یک بار ثبت نام در سایت زبان اگزم می توانید به همه آزمون های موجود دسترسی داشته باشید.

 

پاسخ ها در زبان اگزم قابل اطمینان هستند

یکی از مشکلات بزرگی که در نرم افزار های شبیه ساز آزمون های بین المللی زبان انگلیسی (مثل نرم افزار های TPO چینی) وجود دارد این است که پاسخ های ارائه شده برای تعدادی از سوال ها اشتباه هستند. این موضوع مشکلات بسیاری را برای کاربرهایی که از این نرم افزار ها استفاده می کنند بوجود می آورد. فقط تصور کنید شما به سوال پاسخ صحیح داده اید، اما نرم افزار به شما می گوید پاسخ شما اشتباه است. بعد شما تلاش می کنید سر در بیاورید چرا پاسخی که مد نظر نرم افزار است صحیح است و خب، طبیعتا به نتیجه ای نخواهید رسید و این باعث سر درگمی شما خواهد شد.  چون این نرم افزارها پشتیبانی خاصی هم ندارند، این پاسخ های اشتباه به ندرت اصلاح می شوند.

در زبان اگزم، ما تمامی سوال ها را بررسی کرده ایم و به طور مداوم بررسی خواهیم کرد و در صورتی که پاسخی اشتباه بود، سریعاً آن را اصلاح می کنیم تا شما کاربرهای عزیز بتوانید به راحتی و با خیال راحت از آن پاسخ ها استفاده کنید. همانطور که در سایت هم اعلام شده است، اگر به سوالی برخورد کردید که فکر می کنید پاسخ آن اشتباه است، لطفاً از طریق فرم تماس سایت موضوع را با ما در میان بگذارید تا در سریع ترین زمان ممکن بررسی کنیم و نتیجه را به شما اعلام کنیم.

 

زبان اگزم نیاز فرایند ثبت نام سریع و ساده ای دارد

ثبت نام در زبان اگزم کمتر از 20 ثانیه طول می کشد، واقعاً کمتر از 20 ثانیه! شما با ثبت نام می توانید به همه آزمون های موجود در سایت دسترسی پیدا کنید. برخلاف سایر نرم افزار های شبیه ساز آزمون های زبان انگلیسی، شما نیازی به فرایند پیچیده تایید شماره تلفن و سایر مراحل عجیب و غریب نخواهید داشت.

 

تصاویر زبان اگزم کیفیت بسیار بالاتری دارند

برای طراحی سایت زبان اگزم، تیم ما تقریباً تمامی تصاویر موجود در آزمون ها را آپدیت کرده است. بسیاری از تصاویری که در نرم افزار های شبیه ساز دیگر می بینید کیفیت بسیار پایینی دارند و در بسیاری موارد تصاویر تار و دارای نویز هستند. چنین اتفاقی در آزمون هایی مثل تافل نخواهد افتاد و بنابراین برای اینکه شما کاربرهای عزیز زبان اگزم تجربه بهتری از شرکت در آزمون های شبیه سازی شده داشته باشید، ما تقریباً تمامی تصاویر را دوباره طراحی/آپدیت کردیم.

مثلاً به این تصویر از یکی از معروف ترین نرم افزار های شبیه ساز تافل (TPO) دقت کنید:

TPO: TOEFl practice test

و حالا معادل همان تصویر در زبان اگزم را مشاهده کنید:

TPO: ZabanExam.com

 

یا به این تصویر باز از یکی دیگر از نرم فزار های معروف TPO تافل نگاه کنید:

TPo: TOEFL Image

همانطور که می بینید این تصویر تار  است و از کیفیت خوبی برخوردار نیست. اما حالا ببینید همین تصویر در زبان اگزم چطور است:

TPO: TOEFL Zaban EXAM

همانطور که مشاهد می کنید، این تصویر بسیار واضح تر و شفاف تر است.

 

زبان اگزم پاسخ های آزمون های شما را ذخیره می کند

در زبان اگزم، پاسخ های شما در سایت ذخیره می شوند و شما هر زمان که بخواهید می توانید به آنها دسترسی داشته باشید. در حال حاضر (بهمن 1397)، بجز سوال های اسپیکینگ تافل (TPO)، همه پاسخ های شما برای همیشه در سرور سایت قرار می گیرند و شما می توانید به راحتی از طریق پنل کاربری خودتان به آنها دسترسی داشته باشید.

در مورد بخش اسپیکینگ، به دلیل حجم بالای فایل ها، در حال حاضر امکان ذخیره کردن پاسخ های شما وجود ندارد و امیدواریم در آینده نه چندان دور این امکان را به سایت اضافه کنیم. البته لطفاً دقت بفرمایید که نرم افزار های TPO موجود هم قابلیت ذخیره سازی پاسخ های اسپیکینگ را ندارند و در بسیاری از مواقع شما نمی توانید حتی یک بار به پاسخی که داده اید گوش کنید.

البته نگران نباشید، چون زبان اگزم پاسخ های اسپیکینگ تافل شما را ضبط می کند و  وقتی به یک سوال اسپیکینگ پاسخ می دهید، لینک دانلود پاسخی که ضبط شده روی صفحه ظاهر می شود و شما زمان کافی خواهید داشت تا پاسخ خودتان را دانلود کرده و روی کامپیوتر یا تبلت خودتان ذخیره کنید.

 

زبان اگزم به شما Full Report میدهد

وقتی تستی می زنید، حتماً دوست دارید به نتیجه کارتان دسترسی داشته باشید. در زبان اگزم علاوه بر این که می توانید روی سایت به پاسخ های خودتان و نتایج آزمون هایی که داده اید دسترسی داشته باشید و آنها را مشاهده و ارزیابی کنید، گزینه Full report هم قرار داده ایم.

با استفاده از گزینه Full report شما می توانید خیلی راحت تمام نتیجه آزمون را بصورت یکجا در یک فایل PDF دانلود کنید و آن را بعدا بررسی کنید. با این کار ارسال گزارش آزمون ها برای مدرستان هم بسیار راحت تر خواهد بود. در نرم افزار های دیگر موجود شما باید چندین بار از بخش Report آزمون ها اسکرین شات بگیرید و آنها را در فایل هایی مرتب کنید و بعد رایتینگ های خودتان را دوباره در فایل دیگری قرار بدهید و بعد از انجام همه این کار ها، مجموعه این فایل ها را برای مدرستان بفرستید.

اما در زبان اگزم چطور؟ فقط یک کلیک کنید تا همه گزارش های آزمون به صورت مرتب و بدون ایراد در یک فایل PDF به شما داده شود.

 

با استفاده از زبان اگزم می توانید در هر زمان و در هر جایی تست بزنید

یکی از مزیت های بسیار جذاب سایت زبان اگزم این است که شما در هرجایی که به اینترنت دسترسی دارید، یعنی تقریباً هر جایی که ممکن است بخواهید تمرین زبان انگلیسی انجام بدهید(!)، می توانید سریع به نمونه سوال های خودتان هم دسترسی داشته باشید و تست مورد نظرتان را بزنید یا تست های زده شده را آنالیز کنید. دیگر نیازی نیست که با خودتان لپ تاپ و نرم افزارهای شبیه ساز  را با خود ببرید تا بتوانید آزمون مورد نظرتان را بزنید.

مثلاً شما ممکن است امشب در منزل تستی را بزنید و فردا صبح در محل کارتان، البته در زمان استراحت و نه در زمان کار(!)، بخواهید تست هایی که شب گذشته زده اید را بررسی کنید. این یک قابلیت فوق العاده است چون واقعاً گاهی زمان های مرده بسیاری  وجود دارند که شما می توانید در آنها تست های جدید بزنید یا حداقل تست هایی که زده اید را آنالیز کنید. این زمان ها به راحتی به خاطر به همراه نداشتن لپ تاپی که روی آن نرم افزار شبیه ساز آزمون مورد نظرتان را نصب کرده اید از بین می روند. پس، زبان اگزم این مشکل را هم حل کرده است. 

 

تست های زبان اگزم عبارت های چینی ندارند!

یکی از معضلاتی که نرم افزار های شبیه ساز آزمون های زبان انگلیسی دارند این است که در این نرم افزار ها بسیاری از دکمه های مهم و منو های اصلی به زبان چینی هستند و این مساله برای کاربر های ایرانی (و البته غیر ایرانی غیر چینی!) دردسر ساز است. مثلاً به تصویر زیر که صفحه اول نرم افزار TPO ژان است نگاه کنید:

tpo is chinese

همانطور که مشاهده می کنید، در این تصویر عبارت های چینی متعددی مشاهده می شود. خبر خوب این است که در هیچ بخشی از سایت زبان اگزم چنین مشکلی وجود ندارد و عبارت ها و اصطلاحات و توضیحات به زبان انگلیسی یا فارسی هستند. پس با خیال راحت تست بزنید.

 

زبان اگزم پشتیبانی سریع دارد

پشتیبانی سریع ما یکی از مزیت های دیگر زبان اگزم است. هرچند خدمات زبان اگزم برای کاربر ها رایگان است، ما قصد داریم به کاربرهای عزیزمان پشتیبانی حرفه ای ارائه کنیم. اگر در استفاده از سایت هر مشکلی مشاهده کردید، کافی است آن مشکل را از طریق فرم تماس سایت با ما در میان بگذارید تا در سریع ترین زمان ممکن مشکل را بررسی و رفع کنیم.

اگر هر سوال دیگری هم دارید می توانید از همان فرم تماس سایت استفاده کنید. تیم پشتیبانی ما سعی می کند در اسرع وقت به سوال های شما پاسخ بدهد و مشکلات احتمالی را برطرف نماید.